Pravidla

Faraon Cup 2024
Pokusil jsem se pravidla co nejvíce zestručnit, aby byly všem jasné a srozumitlené.
Základní informace:
Na každém turnaji se hraje hra 501DO, startovné do základních turnajů 70Kč, startovné do Velkého finále 150Kč. V každém turnaji při účasti více než 10 hráčů se hraje herním systémem oboustranný pavouk (na dvě porážky). Pokud bude hráčů 10 a méně, tak se hraje systém každý s každým.
Termíny konání turnajů:
20.3. 3.4. 17.4. 1.5. 15.5. 29.5. 12.6. 26.6. 10.7. 21.8. 28.8. 11.9. 25.9. 9.10. 23.10. 6.11. 13.11.
Velké finále se bude konat 23.11.2024 od cca 12:00 / bude upřesněno v listopadu.
Kategorie hráčů - tutanchámoni:
Jsou 3 kategorie hráčů:
- Extraligoví hráči - hráči hrající extraligu
- Ligoví hráči - hráči hrající nižší soutěž než extraligu a "bývalí" tutanchámoni, kteří se v loňské sezoně v celkovém žebříčku umístili na 1. - 3. místě
- Tutanchámoni - všichni neregistrovaní hráči a ženy (i když hrají třeba extraligu), kteří se v loňské sezóně neumístili v celkovém žebříčku na 1. - 3. místě.
Kategorie hráče je určena podle data konání prvního turnaje a platí mu po celý faraonský rok. Takže např. když některý hráč v březnu (to se koná první turnaj) je prvoligovým hráčem a po prázdninách jeho tým postoupí do extraligy, tak tento hráč je po celý rok veden jako ligový hráč.
Bodování za turnaj:
Za účast v každém turnaji získá hráč 250 bodů. Za každý postup v pořadí v turnaji získá dalších 100 bodů. Navíc každý tutanchámon získá za účast 200 bodů a každý ligový hráč 100 bodů. Extraligoví hráči nezískají navíc nic:). Takže např. může nastat případ, kdy tutanchámon skončí druhý v turnaji a bude mít o 100 bodů více jak vítěz (který je extraligovým hráčem).
Bodování do celkového žebříčku:
Celkem se bude konat 17 turnajů a do celkového žebříčku se bude započítávat 16 nejlepších výsledků. Pokud bude mít hráč odehraných všech 17 turnajů, tak se mu bud nejhorší výsledek škrtat.
Velké finále:
Velké finále se bude konat v sobotu 23. listopadu 2024 cca od 12:00 a postoupí do něj pouze ti hráči, kteří se z oněch 17ti turnajů zúčastní minimálně 8mi. Žádné jiné pravidlo o postupu do finále není. Prostě kdo nebude hrát přes rok, nebude hrát ani Velké finále.
Součástí finálového dne budou jako každý rok tři turnaje. Hlavní Velké finále, pro postoupivší dle propozic, Malé finále pro diváky a vypadnuvší z Velkého finále na 9. a horším místě. A taktéž turnaj v Hi-Score pro diváky a vypadnuvší z Velkého finále na 17. a horším místě.
Finanční žebříček:
Z každého turnaje je část ze startovného použita na ceny a poháry (60%= 42Kč), které se budou rozdávat na Velkém finále a část vybraných peněz se počítá do finančního žebříčku (40% = 28Kč). Každý kdo v jakémkoli turnaji skončí do dvanáctého místa, tak vyhrává nějakou poměrnou část peněz. Vyhrané peníze se budou rozdávat hráčům na Velkém finále a podmínka pro vyzvednutí peněz je osobní účast při Velkém finále. Prostě kdo nebude na finále nedostane peníze co si vydělal přes rok.
Ceny:
Na každém turnaji vyhrávají první tři hráči a 1 až 3 tutanchámoni medaile (pokud se turnaje účastní 6 a více tutanchámonů, tak jsou jim rozdány 3 medaile, pokud méně, tak pouze nejlepšímu tutanchámonovi). Navíc vítěz turnaje vyhrává poukázku na 3 piva Rychtář, druhý a třetí a nejlepší tutanchámon poukázku na 2 piva Rychtář. A navíc ještě před rozlosováním turnaje se bude jedna poukázka na 2 piva Rychtář losovat mezi přihlášené hráče - podmínkou je, že vyhrávající hráč musí mít zaplacené startovné v době registrace (takže do 18:30).
Dále jak jsem již psal, tak každý kdo je v základním turnaji do 12. místa, vyhrává nějakou poměrnou část z vybraného startovného (vyplacení této částky probíhá na Velkém finále, kde daný hráč musí být přítomen aby mu byla částka vyplacena).
Část startovného půjde na ceny na Velkém finále. Každý rok sem na tyto ceny vybral cca 15000 a za tyto peníze nakoupím cca 30 cen (+další tekuté odměny do doplňkových turnajů). V listopadu proběhne Velké finále, kde si pak dle pořadí v tomto turnaji budete vybírat ceny - hráči na stejném umístění budou dále rozřazeni dle celkového žebříčku. Na každého nějaká ta cena cena zbyde, takže se nemusí bát ani ten poslední :) Dokonce ani ten, který nevydrží až do konce. Těmto odpadlíkům jsou ceny následně přiřazeny porotou, která vydrží až do konce.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli pravidla změnit či upravit